BE ACTIVE WITH THE INTERACTIVE NOTEBOOK

@KARAKOUSI LANGUAGE SCHOOL, FILYRO, ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2019

Στο φροντιστήριο μας φιλοξενήσαμε το workshop της Lia’s!

Τα λόγια είναι περιττά! Αξιόλογοι συνάδελφοι από όλη τη Β. Ελλάδα μας τίμησαν με την παρουσία τους σε αυτό το υπέροχο σεμινάριο! Δεν συζητώ για το τι ιδέες ανταλλάχτηκαν, τι τρόποι για να καταφέρουμε να κάνουμε το μάθημα μας ακόμα πιο ενδιαφέρον... Και πρωτίστως όλα τα δοκιμάσαμε πρώτα εμείς, τι κατασκευές, τι ιδέες, τι παρουσιάσεις ... ακόμα και στην πλατεία του χωριού βγήκαμε και παίξαμε εμείς οι ίδιες το "poop the potato" κάνοντας εξάσκηση σε γραμματικά φαινόμενα... Τέτοια «τρέλα» και όρεξη θα πρέπει να έχουν όλοι οι άνθρωποι που δουλεύουν με παιδιά γιατί είναι στ' αλήθεια ο πιο σίγουρος τρόπος να καταφέρεις να μεταδώσεις τις γνώσεις σου...

Σχόλια παρευρισκόντων:

Κική Ξύντα: Once a teacher ,always a learner!!! Thank you Antonia Karakousi for the hospitality and Lia Chrissikopoulou for the impeccable presentation of the interactive Notebook. Great and insightful moments!!!

Αθηνά Δασκαλάκη: Μια μοναδική εμπειρία, μαζί με πολλούς αξιόλογους συνάδελφους, σε ένα πολύ όμορφο χώρο, με μια μοναδική οικοδέσποινα, που μας αγκάλιασε όλους και μας έκανε να νοιώσουμε οικεία.

Νατάσα Μήτσιου: Πολύ ωραία οργάνωση, η κα Αντωνία Καρακούση είχε σκεφτεί όλες τις λεπτομέρειες, το σχολείο της φιλοξένησε, συναδέλφους από όλη την Ελλάδα, σε ένα ζεστό, καθαρό και φιλόξενο περιβάλλον!

Μαρία Μήτσιου: Με το που είδαμε την παρέα ιδοκτητριών που είχε μαζευτεί στον χώρο της κας Καρακούση νιώσαμε ότι ξανασμίγουμε με παλιούς φίλους! Το περιβάλλον και το ευχάριστο κλίμα από το πρώτο λεπτό των συστάσεων  με έκανε να νιώσω ότι είμαι με δικούς μου ανθρώπους! Φαντάστηκα για μια στιγμή πόσο ωραία θα είναι και τα μαθήματα που γίνονται εκεί! Μπράβο για όλα! Έφυγα πιο πλούσια σε μεθόδους αλλά και σε φίλους-συνοδοιπόρους!

Ευτυχία Μασούρα: Τυχερά τα παιδιά που μαθαίνουν αγγλικά στο υπέροχο σχολείο σου!!! Antonia Karakousi  you simply rock

LANGUAGE SCHOOL

Follow us